A

Czyszczenie lakieru- polerowanie i glinkowanie. Zobacz efekt przed i po.

Lakier samochodowy jest narażony na mnóstwo zanieczyszczeń. Zawarte są one głównie w powietrzu oraz na powierzchni drogi. Zanieczyszczenia osiadają na lakier i wchodzą w niego głęboko. Ogrom zanieczyszczeń jest szczególnie zauważalny na białych samochodach. Niestety myjnie samochodowe nie radzą sobie z dużą częścią tych zanieczyszczeń. 

Poniższym wpisem, udowodnię Ci, że białe wcale nie jest białe.  . Na poniższym zdjęciu widzisz efekt około pół godziny pracy, pasta lekko ścierna i polerka pneumatyczna. Widać różnicę? Oczywiście na całe auto potrzeba kilku godzin, aby to jakoś uczciwie zrobić. Sam oceń czy warto.

Jeśli nadal masz wątpliwości, zobacz zdjęcie po zwiększeniu kontrastu.

Naturalną rzeczą jest, że kolor z czasem robi się brudny, kremowy i brzydki. Czynnikiem niekorzystnym są też promienie UV, które sprzyjają naturalnemu starzeniu lakieru. Zwykle daje się to naprawić, jeśli odpowiednio wcześnie się za to zabierzesz.

Jeśli jesteś już przekonany, to teraz czas wziąć się za robotę. Polerka w dłoń! 

Będziesz potrzebował:

  • polerkę (pneumatyczną lub elektryczną), ewentualnie gąbkę polerską jeśli chcesz robić to ręcznie
  • pastę lekko ścierną
  • twardy wosk do zabezpieczenia nawierzchni
  • trochę czasu i cierpliwości 

Osobiście używam wosku Sonax. Nie kosztuje czapki pieniędzy, a daje fajny efekt. 

Nie wiem jak dobrze widać efekt na zdjęciu, ale efekt jest fajny. Kolory stają się głębsze, a połysk utrzymuje się przez długi czas. Uwierz mi na słowo. Wosk bardzo ładnie się nakłada, nie trzeba się narobić, w dodatku nie zostawia smug.

Alternatywnie zamiast polerowania, możesz spróbować glinkowania. Ostrzegam, wymaga to bardzo dużo cierpliwości. Glinkowanie może być też fajnym uzupełnianiem po paście polerskiej. Po glinkowaniu również zabezpiecz twardym woskiem.

Po takim gruntowym czyszczeniu powtarzaj proces woskowania co 2-3 miesiące. Pozwoli to uniknąć ponownego zanieczyszczenia w krótkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error

Obserwuj na także na: