Muzeum Mercedesa – Stuttgart 2020

W pierwszym poście starego, lecz nowego bloga- chciałbym przedstawić swoją opinię na temat muzeum.

Muzeum Powstało w roku 2006 i jest przez miłośników marki Mercedes miejscem szczególnym.

W muzeum znajduje się bliżej nieokreślona, lecz BARDZO duża ilość pojazdów od pierwszych modeli po najnowsze, również AMG. W muzeum znajduje się o wiele więcej atrakcji, niż same samochody, ale także silniki (również w przekroju) pojazdów cywilnych, lotniczych, skrzynie biegów, pierwsze techniczne patenty oraz najnowsze rozwiązania.

Nie brakuje również atrakcji dla dzieci. Ciekawą ofertą ze strony Muzeum jest elektroniczny przewodnik- każdy punkt jest wyposażony w „access point” który jest wykrywany automatycznie przez urządzenie, które z kolei daje możliwość wyboru właściwej ścieżki. Do wyboru mamy ścieżkę dla dzieci, ścieżkę dla „amatora”, oraz ścieżki bardziej zaawansowane technicznie. Oczywiście dostępne w różnych językach ( Polskiego brak 😀 )

Jeśli całkiem przypadkiem znajdziecie się w okolicach Stuttgartu- warto zajrzeć do tego miejsca. Dla fascynata jest to konkretne pół dnia zwiedzania- a wystawa jest naprawdę bardzo fajnie i profesjonalnie przygotowana. Jadąc na najwyższe piętro wieżowca (które w dodatku jak na moje spostrzeżenie jest w kształcie tłoka silnika Wankla) zaczynamy wystawę od najstarszych modeli, poprzez samochody specjalne, ciężarowe, autobusy itd. Co jeszcze warto dodać- wystawa nie jest opisywana tylko z perspektywy marki, ale opisuje również momenty życia fabryki w czasie różnych ważnych wydarzeń na świecie np. co działo się w fabryce kiedy w 1986 roku nastąpił wybuch w Czarnobylu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *