Jak łatwo i tanio poprawić ogólny wygląd samochodu – polerowanie reflektora

Brudne, porysowane i „zamglone” reflektory, to nie tylko element, który psuję wizualne wrażenie samochodu, ale również może stanowić niebezpieczeństwo. Zniszczony reflektor rozprasza światło, nie kierując go tam gdzie trzeba, a to z koli ogranicza widoczność kierowcy, a nawet oślepia innych kierowców. Przy odrobienie wolnego czasu oraz minimalnym nakładzie finansowym można to naprawić.

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu, który przedstawia proces naprawy. Nie jest to zrobione idealnie, ponieważ wymagałoby to dużo więcej czasu, sprzętu/ chemii, ale przede wszystkim większej wiedzy z zakresu auto detailingu.

polerowanie reflektora

Oczywiście można zlecić naprawę firmie, ale można też spróbować zrobić to we własnym zakresie. Na moim filmie jest to nieco dłuższa droga, ponieważ wiązała się z koniecznością demontażu reflektora oraz jego rozklejania. W innych przypadkach można taką naprawę przeprowadzić bezpośrednio na samochodzie, odpowiednio zabezpieczając obszary wokoło reflektora. Wystarczy papier wodny o kilku gradacjach oraz pasta polerska i już po nawet 30 minutach, można osiągnąć bardzo zadowalający efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *