CITROEN

Jak zdemontować podszybie? Citroen C5

Demontaż podszybia nie jest niczym trudnym i na pewno bez problemu sobie z tym poradzisz. Od czas do czasu warto to zrobić, aby pozbyć się liści oraz innych zanieczyszczeń z „komory”, w której pracują cięgna wycieraczek. Nie jest to jedyny argument. Warto zadbać o czystość w tym miejscu, gdyż stamtąd pobierane jest powietrze w trybie „obieg zewnętrzny. Jest to również konieczna czynność, jeśli chcesz zdemontować deskę rozdzielczą, na przykład w celu wymiany klapek nawiewu, czy też nagrzewnicy. 

Zaczynamy!

W pierwszej kolejności zdejmujemy osłonki i odkręcamy po obu stronach śruby torx. Trzymają one te plastikowe „winkle” 

Demontaż podszybia Citroen C5

Następnie zdejmujemy osłonki śrub wycieraczek i odkręcamy. Potrzebujesz klucz z nasadką 17 mm.  Prawą nakrętkę (od kierowcy) musisz odkręcić przy otwartej masce, chyba, że użyjesz płaskiego klucza 

Demontaż podszybia Citroen C5

Teraz przyszedł czas na odkręcenie osłony. Są to śrubki torx wkręcone w plastikowy kołek. Po wykręceniu wszystkich osłona powinna zejść.

Demontaż podszybia Citroen C5

Przy okazji zdejmowania osłony warto przyjrzeć się uszczelce szyby. Po kilku latach robi się twarda,  rozwarstwia się i nie spełnia już swojej funkcji. Jeśli Twoim zdaniem wygląda źle, wymień ją na nową. Przed ponownym montażem uszczelki, profilaktycznie dokładnie oczyść rant szyby.

Demontaż podszybia Citroen C5
Demontaż podszybia Citroen C5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error

Obserwuj na także na: