… co autor miał na myśli?

Cześć!

Nazywam się Grzegorz i miło mi, że odwiedziłeś mojego bloga 

Kilka słów o sobie… 

Z zawodu jestem mechatronikiem. Motoryzację odziedziczyłem we krwi po Tacie i jest ona nieodłączną częścią mojej codzienności. Być może wiele z moich artykułów nie będzie dla Ciebie niczym nowym. Mam nadzieję na to, że znajdą się też tacy, którzy pewnych odpowiedzi nie mogli znaleźć jak ja kiedyś. Być może komuś ta wiedza może pomóc uniknąć kosztów, czy też nauczyć samodzielnej pracy? może zainspiruje? 

Jestem posiadaczem pojazdów z silnikiem HDI – i to to, na czym głównie się tutaj skupiam, ale oczywiście nie będzie to jedyne auto przeze opisywane. Nie chce poruszać szerzej tematów silników benzynowych, ponieważ wiem, że jeszcze nie dostatecznie przepracowałem ta tematykę – jednak pewne zasady funkcjonowania są od wielu lat niezmienne. Jaram się Dieslem! 

Pierwsze kroki… 

Pierwsze moje spotkanie z C5 po przejściu ze starego poczciwego VAGa były dość kontrowersyjne. Z jednej strony luksus- nikt nie zaprzeczy chyba, że to wygodne auta?  Z drugiej… otwieram maskę i myślę “o kurna, ale kabelków… nigdy nie będę tego rozbierał“ i tak się zaczęło. Jak się później okazało,  duża liczba kabelków nie była najgorszym co można było robić… okazało się, że auto posiada trochę wad, nazwijmy to “ukrytych“ i zaczęła się historia. Pierwsze czynności przy tym silniku, nie obyły się bez… rzucaniem mięsem… pewnie pół powiatu słyszało 🙂 dziś już mam nico inne podejście do tematu, który trzeba było zwyczajnie poznać i przywyknąć. Jestem człowiekiem, który lubi porządek od maską i nie odkłada serwisu na ostatnią chwilę, ale… o szczegółach nieco później!

Motywacja…

Nie zabraknie tu też pewnych modyfikacji, na pewno wielu się to nie spodoba, a jeszcze inni napiszą, że lepiej kupić nowe auto…ale jaki wtedy byłby fun?!  Mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie przekazane tutaj pomoże Ci przy serwisie Twojego samochodu, i może nawet zainspiruje do zrobienia czegoś więcej, a każdy przejaw kreatywności wspieram z całego serca!:)

Do przeczytania niebawem!

Grzegorz